چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدی

تعدادی از گروه ها و هنرمندان فعال موسیقی ایرانی و موسیقی تلفیقی طی روزهای آینده مجموعه کنسرت هایی را در تالارهای مختلف تهران پیش روی مخاطبان قرار می دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان فعال موسیقی ایرانی و موسیقی تلفیقی طی روزهای آینده مجموعه کنسرت‌هایی را در ژانرهای مختلف در تالارهای موسیقی تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌دهد. این در حالی است که که برخی دیگر از خوانندگان پاپ نیز فعلاً در مدار برگزاری کنسرت‌های خود در کشورهای خارجی هستند و هنوز مشخص نیست که چه زمانی را برای میزبانی از طرفداران خود در تهران و دیگر شهرهای کشور برنامه ریزی کرده اند.

به تماشای اولین اجراهای ارکستر سمفونیک تهران در پاییز بنشینید

ارکستر سمفونیک تهران از مجموعه‌های مهم و پرطرفدار موسیقی کشورمان که طی ماه‌های اخیر دستخوش تحولات و اتفاقات زیادی شده است، روزهای چهارشنبه پنجم و پنجشنبه ششم مهر ماه نخستین کنسرت خود را در تالار وحت تهران به رهبری ارکستر منوچهر صهبایی برگزار می‌کند.

این کنسرت قرار بود طی یک نوبت روز چهارشنبه پنجم مهر ماه میزبان مخاطبان باشد اما به دلیل استقبال مخاطبان یک روز دیگر هم به دور اول اجراهای پاییزی ارکستر سمفونیک تهران اضافه شد.

سمفونی شماره ٧ بتهوون، رقص در سمنگان اثر حسین ناصحی، رقص‌های مجار شماره ١، ۴، ۵ و ١٠ و قسمت اول سمفونی شماره ۴ برامس، قطعاتی هستند که قرار است در این کنسرت، نواخته شوند.

چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدیتالار جلیل شهناز خانه هنرمندان و میزبانی از یک کنسرت پژوهشی

کنسرت پژوهشی «منظومه ابریشم» با تنبور نوازی نیکناز میرقلمی نیز ساعت ۱۹ روز جمعه هفتم مهر ماه در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران اجرا می‌شود.

نیکناز میرقلمی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فلسفه هنر از دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد اجرای موسیقی (MMus) از دانشگاه SOAS لندن است.

وی موسیقی را نزد هنرمندانی چون حمیدرضا گلدوزان، کیخسرو پورناظری، طینوش بهرامی، ارشد طهماسبی، بابک خضرایی و مجید اسماعیلی آموخته و به عنوان نوازنده در گروه‌هایی چون شمس و جاده ابریشم لندن فعالیت داشته است. ضمن اینکه این هنرمند از سال ٢٠١٧ به نوعی بیان موسیقایی شخصی و داستان سرایی تمرکز داشته و موفق به کسب جوایزی از بوزار بروکسل و اودیسه فرانسه شده است.

چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدی

میزبانی فرهنگسرای بهمن از یک کنسرت با سه بلیت

روز جمعه سی و یکم شهریور ماه نیز مجموعه نوازندگانی از هنرمندان جوان و نوجوان به رهبری ارکستر رامین صفاییان در قالب سه ارکستر جداگانه کنسرتی را در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند.

آنچه در این کنسرت برای مخاطبان اجرا می‌شود، مبتنی بر سه مجموعه موسیقایی با محوریت ساز ویولن است. بر این اساس در بخش اول ارکستر زهی با همراهی سازهای دیگر قطعاتی را در قالب موسیقی پاپ بی کلام اجرا می‌کنند. در بخش دوم ارکستری مشتمل بر سازهای ایرانی و سازهای کلاسیک به خوانندگی محمدرضا تنها آثاری را پیش روی مخاطبان قرار می‌دهند.

در بخش سوم نیز که به نوعی بخش فانتزی کنسرت محسوب می‌شود ارکستری مشتمل بر کودکان و نوجوانان پنج تا شش سال که تا به امروز تمرین‌های بسیار زیادی برای هماهنگی هرچه بیشتر انجام دادند، قطعاتی را برای تماشاگران اجرا می‌کنند.

منصور صفائیان از جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نوازندگی ویولن به پایان رسانده و هم اکنون نیز دانشجوی پژوهش هنر دانشگاه تهران است. این هنرمند طی سال‌های گذشته علاوه بر فعالیت‌های تخصصی خود در عرصه نوازندگی و تدریس موسیقی در مجموعه‌های مهم حوزه موسیقی کشور از جمله ارکستر سمفونیک تهران، ارکستر ملی، ارکستر سمفونیک سازمان صدا و سیما، ارکستر فیلارمونیک برج میلاد و ارکستر البرز به عنوان نوازنده حضور داشته است.

چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدیتماشای رسیتال پیانو فریدون ناصحی در تالار وحدت

رسیتال پیانوی فریدون ناصحی از نوازندگان شاخص عرصه پیانونوازی ساعت ۲۱:۳۰ روز جمعه هفتم مهر ماه در تالار وحدت تهران پیش روی مخاطبان قرار داده خواهد شد.

در این کنسرت موسیقی فریدون ناصحی به اجرای آثار بزرگان موسیقی کلاسیک جهان می‌پردازد.

فریدون ناصحی فرزند حسین ناصحی آهنگساز شهیر ایرانی در سال ۱۳۵۴ موفق به اخذ بورسیه جهت ادامه تحصیلات خود در کشور آلمان شد. وی بعد از اتمام دوره تحصیلاتش در رشته سولیستی پیانو و اجرای چندین رسیتال پیانو در این کشور و اتریش به ایران بازگشت و چندین اجرا در تالار وحدت و فرهنگسرای نیاوران برگزار کرد.

این هنرمند سابقه همکاری با موسیقیدانان شهیری همچون ایرج صهبائی، نادر مشایخی، امیل خاچاتوریان را در کارنامه هنری خود دارد.

چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدی

برگزاری یک کنسرت با شعار «بیا تا جهان را به بد نسپریم»

کنسرت موسیقی فیوژن گروه موسیقی «شهپر» هم با استفاده از اشعار شاهنامه فردوسی با شعار «بیا تا جهان را به بد نسپریم» ساعت ۱۹ روزهای ۱۰ و ۱۱ مهر ماه در فرهنگسرای نیاوران تهران پیش روی مخاطبان قرار داده می‌شود.

محسن مرعشی آهنگساز، خواننده و انتخاب اشعار، هومان حیدری نوازنده سنتور، جواد سلیمانی نوازنده سازهای کوبه ای، تورنگ سلیمانی نوازنده سازهای کوبه ای، عرفان پرقوه تنظیم قطعات برای ارکستر و نوازنده ساز بادی و گیتار بیس، مهران منفرد نوازنده گیتار الکتریک، گیتار اسپانیش و گیتار آکوستیک گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می‌دهند.

گروه موسیقی «شهپر» طی سال‌های اخیر تلاش کرده است، داستان‌های شاهنامه را با ملودی و سازبندی هایی نزدیک به علاقه‌مندی های نسل جوان و با تلفیقی از سازهای اصیل ایرانی در کنار سازهای جهانی، تنظیم و اجرا کند و در واقع نگاهی متفاوت‌تر از آنچه که تا به امروز در خصوص موسیقی شاهنامه به انجام رسیده است، ارائه کند.

چه کنسرت‌هایی در آغاز پاییز اجرا می شوند؟/ تماشای چند اجرای جدی

سهراب پاکزاد در استرالیا و مجید رضوی در دوبی کنسرت می‌دهند

سهراب پاکزاد از خوانندگانی که طی ماه‌های گذشته تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین خوانندگان موسیقی پاپ در عرصه برگزاری کنسرت شده است مهر ماه سال جاری در شهرهای مختلف کشور استرالیا کنسرت‌هایی را برگزار می‌کند.

مجید رضوی دیگر خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ نیز روز بیست و یکم مهر ماه در یکی از تالارهای اجرای موسیقی شهر دوبی میزبان طرفداران و مخاطبان خواد با برگزاری کنسرت خواهد بود.

تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411556/qqqqqq.jpg

 تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3488069/222222222.PNG.png  تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3455865/111111.PNG.png  تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411564/اینستگرام.PNG.png تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411565/تلگرام.PNG.png تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411566/توییتر.PNG.png تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411567/فیسبوک.PNG.png  تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3568457/2222222222.PNG.png تصویر : http://up.gooddl.ir/view/3411581/وات ساب.PNG.png

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

بخش تبلیغات بک لینک سایت